Informácie o nás

Vitajte na stránke mojej Chránenej dielni SMEJO
 
Prečo Chránená dielňa?
Všetci dobre vieme, že život nám niekedy pripraví nemilé prekvapenie, s ktorým sa musíme popasovať a ísť ďalej. A ináč to nebolo ani v mojom prípade. Pri diagnostikovaní rakoviny som musela rapídne zmeniť spôsob života. Na radu lekára som mala zanechať hektický spôsob života a nájsť si nejakú kľudovú činnosť. Ostala som na invalidnom dôchodku a moje uplatnenie sa v normálnom pracovnom živote bolo takmer nemožné. A keďže sa riadim citátom: Ak je cieľom života len ďalej žiť a vegetovať, tak taký život nemá zmysel (Benjamin Franklin), tak som si, ako invalid, založila chránenú dielňu.
 
Prečo SMEJO?
Nakoľko mám veľmi rada život, veselých a pozitívnych ľudí okolo seba, z ktorých vyžaruje optimizmus a úsmev s radosťou rada rozdávam, verím tomu, že slovko „smejo“ vyčarí každému úsmev na tvári. 
 
A čím sa zaoberám?
Počas chemoterapii som sa dostala k enkaustike – maľovaniu voskom a žehlikou. Pri maľovaní zabudnete na všetky starosti, problémy. Dnes už môžem povedať, že aj vďaka enkaustike som chorobu v pohode zvládla a preto som sa rozhodla ju ďalej šíriť nie len ako lektorka, ale aj výrobou jedinečných darčekov – obrazov, záložiek do kníh, notesov, pohľadníc a podobne. Na rôznych akciách, na ktorých ma môžete vidieť, dávam možnosť každému návštevníkovi si vyskúšať namaľovať svoj vlastný obr 
 
Druhou mojou srdcovou záležitosťou je potlač vtipných (ale aj vážnych) námetov, fotiek (aj podľa vlastného návrhu) na hrnčeky, tričká, podložiek pod myš, magnetky, utierky na okuliare, puzzle, vankúše,... 
 
A aby toho nebolo málo, tak po večeroch pletiem volánkové šály, robím mydielka, zdobím sviečky. 

Verím, že sa Vám nie len webová stránka páči, ale aj môj prístup k životu a kúpou mojich výrobkov ma presvedčíte o tom, že som sa rozhodla správne.

Vaša Katka